Trhák Aquaman sa pripojí do klubu miliardárov

Botičkajanuár 14, 2019Shlédnutí 750

Je to prvý super hrdina DC, ktorý prekročil miliardu dolárov v celosvetovom predaji lístkov od roku 2012, keď vyšiel “Návrat Temného rytiera“ pod réžiou Christophera Nolana. Je to oficiálne: Aquaman Jamesa Wana sa pripojil k miliardovému klubu v celosvetovej pokladnici.

Úspech bol dosiahnutý v sobotu jednoznačným víťazstvom pre Warner Bros. a DC Entertainment, ktorých vesmír super hrdinných filmov sa snažil vyrovnať s úspechom Disney a Marvel zdieľaného super hrdinského vesmíru od konca trilógie Batmana Christophera Nolana (Wonder Woman je výnimka).

Aquaman, ktorý sa začal premietať koncom decembra, skončil v nedeľu s celosvetovými tržbami 1,02 miliardy dolárov, z toho 288 miliónov na domácom trhu a 742 miliónov amerických dolárov na zahraničnom trhu.

Film Aquamen s hviezdnym Jasonom Momoaom, je prvým DC titulom, ktorý prekročil 1 miliardu dolárov od Nolanovho “Návrat Temného rytiera“ v roku 2012. Na prvom mieste z hľadiska tržieb je Dark Knight Rises (1,084 miliardy dolárov) a The Dark Knight (1,005 miliardy dolárov). Aquaman sa  aktuálne dostal na druhé miesto celkových tržieb v rámci DC Entertainment.

„Po prvé, obrovské ľúbim vás a ďakujem vám, fanúšikom a divákom po celom svete,“ uviedol Wan vo vyhlásení (už bol členom miliardového klubu, vďaka Furious 7). „Budem navždy dlžníkom Jasona, že premenil Aquaman na jedného z najlepších filmových super hrdinov a stal sa zlatým štandardom tejto postavy pre budúce generácie.“

Celkovo je Aquaman piatym Warnersovým filmom, ktorý má nárok na medzník za poslednými dvoma snímkami Dark Knight, posledný film Harry Potter (1,34 miliardy dolárov) a Hobit: Neočakávaná cesta (1,02 miliardy dolárov), neočistená infláciou. Tento počet rastie na šesť, ak sa počíta úsilie spoločnosti New Line v roku 2003 – Pán prsteňov (1,13 miliardy dolárov). (Spoločnosť New Line bola sesterská spoločnosť v čase pred zlúčením s Warner Bros. v roku 2008).

Pokiaľ ide o ostatné DC tituly Nolanovom obdoví, Man of Steel získal celosvetovo 668 miliónov dolárov, za ktorými nasledoval Batman vs Superman: Dawn of Justice (873,6 milióna dolárov), Suicide Squad (746,8 milióna dolárov), Wonder Woman (821,8 milióna dolárov) a Liga spravodlivosti (657,9 milióna dolárov)

Aquamanove tržby z domácich kín aj tak neprekonali Wonder Woman, ktorá zaregistrovala tržby v hodnote 421 miliónov dolárov zo Severnej Ameriky.

Categories
Comments are closed.