Útek z väznice v Dannemore – miniséria podľa skutočnej udalosti od Bena Stillera

merdafebruár 3, 2019Shlédnutí 826

Útek z väznice, ku ktorému došlo v roku 2015 v americom štáte New York sa stal predlohou k minisérii o milostnom trojuholníku medzi trojicou Benicio Del Toro, Patricia Arquettová a Paul Dano.

Útek dvoch väzňov bol v hlavných správach a periodikách témou číslo jedna a to nie len kvôli samotnému úteku. Kuriózne na celej akcii bol fakt, že im s útekom pomohla vydatá vedúca krajčírskej dielne, s ktorou títo väzni dlhodobo udržiavali milostný pomer. Tilly Mitchellová totiž naivne uverila, že ju v Mexiku čaká krajší život a pašovala svojim milencom rôzne pomôcky potrebné pre útek.

Musíme povedať, že Ben Stiller sa naozaj vyhral s charaktermi milencov a zároveň veľmi trefne poukázal na rôzne aspekty života vo väznici, či už zo strany väzňov, kde ak je charizma a talent, tam pricházajú výhody a privilégia, ako je to v prípade Benicia Del Tora, ale aj zo strany zamestnancov.

Táto miniséria je naozaj jeden z najlepších seriálov posledných mesiacov a určite stojí za zhliadnutie, najmä ak máte radi filmy a seriály inšpirované skutočnými udalosťami. Tak ak neviete, čo si pozrieť večer, tak odporúčame tento seriál, ak ste ho ešte nevideli. Nájdete ho aj u nás v archíve 🙂

Väzni David Sweat a Richard Matt

Seriáloví predatsvitelia väzňov Benicio Del Toro a Paul Dano

David Sweat a Paul Dano

Tilly MitchellováPaul Dano

Po ceste k slobode

Úniková cesta

Patricia Arquettová a Tilly Mitchellová

Comments are closed.